EKO-PIKNIK | 12 sierpnia 2022 godz. 16.00 | Przyjdź, porozmawiaj z nami o ekologii i poznaj nowych inspirujących ludzi!

Opis

🍀 Zmiany klimatu i zanieczyszczenie wód/powietrza nie są Ci obojętne?
🍀 Nie masz planów na piątkowe popołudnie i chciałbyś poznać nowych inspirujących ludzi?
🍀A może chcesz być jak Leonardo DiCaprio i zrobić coś pożytecznego dla naszej planety?
Ten słynny aktor, którego poznaliśmy jako Jacka w “Titanicu” czy Jordana Belforta w “Wilku z Wall Street” swoją popularność pożytkuje, prowadząc fundację i poświęcając się ochronie środowiska. Od wielu lat inwestuje miliony, np. w firmy zajmujące się recyklingiem, czy produkcją “roślinnego mięsa”. Swoją fundację “Leonardo DiCaprio Foundation” założył już w 1998 roku. W 2021 roku miała miejsce premiera jego najnowszego dokumentu, stworzonego przy współpracy z Discovery, w którym wraz z grupą naukowców bada los rekinów i innych podwodnych zwierząt.

Jeśli historia Jacka z “Titanica” Cię zainspirowała lub Twoja odpowiedź na chodź  jedno z powyższych pytań brzmi TAK, to nie możesz przegapić naszego EKO-PIKNIKU!
Wszystkie zagrożenia ekologiczne, z którymi zmaga się obecnie świat spowodowane są działalnością człowieka. Niestety, w celu zaspokojenia potrzeb ludzkich wzrasta degradacja środowiska.
🌱
Zapraszamy wszystkich chętnych, a w szczególności członków współpracujących z nami organizacji studenckich do wzięcia udziału w tym EKO-PIKNIKU.
Celem organizacji wydarzenia jest promowanie działań proekologicznych, ale także zacieśnienie współpracy pomiędzy organizacjami studenckimi. Dzięki temu pomożemy kołom naukowym rozwinąć sieć kontaktów. Podczas pikniku zadbamy o odpowiedni recykling odpadów, a nasi uczestnicy, jak i organizatorzy dojadą na miejsce autobusami i tramwajami, aby zminimalizować ślad węglowy. Podczas pikniku w luźnej atmosferze porozmawiany na tematy związane ze zmianami klimaty i sposobami, w jakie możemy zadbać o naszą planetę. Każdy z uczestników zobowiązany jest do przyniesienia ze sobą koca do siedzenia oraz zadbania, aby jego ubiór zawierał przynajmniej jeden element zielony.
Zapewniamy smaczne i ekologiczne przekąski! Zabierz tylko ze sobą kocyk 😉
🌱
⏰ 12 sierpnia 2022 start godz. 16.00!
📍Centrum Badawcze i Edukacyjne WHiBZ w Rząsce
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Krakowska 4, Rząska (koło Krakowa)
Dojedziesz linią autobusową 238 i 258 (Przystanek “Rząska UR”)
Ilość miejsc limitowana! Zapisz się na wydarzenie, by móc networkować się razem z nami!

🌱

Organizatorem wydarzenia jest fundacja Regionalny Instytut Rozwoju Edukacji wraz z Kołem Naukowym Cytogenetyków, działającym na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz fundacja Kraków Miastem Startupów.
Projekt jest współfinansowany w ramach programu noweFIO.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.